"Dig i fokus" - April

"Dig i fokus" - April

Er du klar til at få resultater?! 
Skal 2021 fortsætte på den bedste måde - eller skal du on track - så er "Dig i fokus"-motivationsgruppen lige noget for dig.
Hvad end du har fokus på at få smidt nogle kilo, at kunne passe tøjet igen eller bare vil forstærke den sunde livsstil, så er dette en perfekt gruppe for dig.  

April igennem holder vi fokus sammen og underviser i vigtige nøglepunkter til en sund og aktiv livsstil. 
Du vil få en masse brugbare fif og ny viden så du får et fantastisk fundament til at skabe de bedste resultater for dig selv. 

Ugentlig undervisning

Vi mødes ugentligt online på Zoom mandag aften 20.00-20.45 hvor vi deler erfaringer, du kan stille alle dine spørgsmål og du bliver klogere på forskellige vigtige nøglepunkter til optimal ernæring og en sund og aktiv livsstil. 
Søndag 9.00-9.30 mødes vi online på Zoom til en fælles gåtur, for dem der har lyst. 

Du bliver en del af en aktiv (lukket) Facebook-gruppe hvor vi støtter og supporterer hinanden. Der vil altid være bunker af hjælp og motivation at hente.   

Ekstra muligheder
Der er desuden ekstra mulighed for fælles træning/ FitClub online via Zoom alle ugens dage:
Mandage 18.30-19.30
Tirsdage 17.00-18.00
Onsdage 10.00-10.30
Torsdage 17.00-18.00
Fredage 6.30-7.00
Lørdage 10.00-11.00
Søndag, gåtur, 9.00-9.30 

Tilmeldingen til online FitClub/ træning foregår direkte til din coach så du får ugens link og kan deltage. 

Krav for deltagelse? 
Du skal være klar til at arbejde med dig selv og dine vaner, bidrage til fællesskabet samt være motiveret for at opnå dine resultater.
Da fundamentet for de bedste resultater er optimal ernæring er kravet for deltagelse at du som minimum spiser morgenmads-shaken fra Herbalife Nutrition dagligt. 

Arrangement oversigt

Start dato 01-04-2021
Slut dato 30-04-2021
Sidste frist 01-04-2021 23:00
Pris 75,00DKK
Der kan ikke længere tilmeldes til dette arrangement
logo

Kontakt os på info@fitteamkbh.dk 

Selvstændinge Herbalife Coaches:
Karin Louise Bay Mikkelsen
Brynja Flóvinsdóttir Mouritsen
Lucas L. Koefoed

Adresse:

FitTeam KBH
Trekronergade 147C, 3. sal
2500 Valby

Cookies

©2021 Designed with by FitTeam KBH